در ساختار ارتباطات N به N به Multicast در اصطلاح ارتباط یک به چند گفته می شود. در این نوع ارتباطات یک کامپیوتر ارتباط خود را بصورت همزمان با چندین کامپیوتر دیگر برقرار می کند و شروع به ارسال و دریافت داده می کند. در واقع زمانیکه صحبت از Multicast می شود منظور گروهی از کامپیوترهای مشخص هستند که یک کامپیوتر با آنها ارتباط برقرار کرده است. در Multicast اطلاعات صرفا به گروه یا مجموعه ای منتقل می شود که در آن گروه قرار دارند و اطلاعات به همه کامپیوترهای شبکه منتقل نخواهد شد. دستگاه هایی که می خواهند اطلاعات مربوط به Multicast را دریافت کنند بایستی به عضویت این گروه Multicast در بیایند. اگر کمی با کلاس های آدرس IP آشنایی داشته باشید حتما توجه کرده اید که IPv4 Class D برای استفاده در موارد Multicasting مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال شما در سرویس هایی مانند WDS شرکت مایکروسافت از این روش Multicasting برای نصب ویندوزها تحت شبکه استفاده می کنید.برای راحت تر شدن درک موضوع فرض کنید یک تلفن دارید که قابلیت کنفرانس شدن دارد ، شما ابتدا افرادی که می خواهید در این کنفرانس باشند را شماره گیری می کند و هر کس که در این کنفرانس قرار دارد صدای افراد دیگر را خواهد شنید و افرادی که نمی توانند صدا را دریافت کنند بایستی به عضویت این گروه کنفرانس در بیایند تا بتوانند صدا را دریافت کنند این بهترین مثال برای درک مفهوم Multicasting یا ارتباط یک به چند است.
در دوره Livelessons Fundamentals of IP Multicast (IP Multicast Survival School Series) با آموزش اصول و مبانی آی پی مولتی کست آشنا خواهید شد.

 


سرفصل های دوره آموزشی Livelessons Fundamentals of IP Multicast (IP Multicast Survival School Series):
- معرفی
- درس 1: مرور مختصری از چندپخشی IP
- درس 2: آدرس چندرسانه ای
- درس 3: مبانی چندرسانه ای
- درس 4: سیگنالینگ میزبان روتر
- درس 5: چندپخشی اختصاصی منبع (SSM)
- درس 6: چندرسانه ای دو طرفه (BiDir)
- درس 7: چندرسانه ای هر منبع (ASM)
- درس 8: چندرسانه ای بین دامنه
- درس 9: انتخاب ASM Redundant RP
- درس 10: تکرار اشکال بیتی فهرست شده (BIER)
- درس 11: چندپخشی IPv6
- خلاصه

 

 

Fundamentals of IP Multicast provides the Network Engineer with a basic set of IP Multicast “survival tools” to go alone and unafraid into the world of IP Multicast and deal with much of what IP Multicast throws at them.

Award-winning IP Multicast presenter, Beau Williamson, debunks the myth that IP Multicast is a scary and difficult-to-understand technology. Through network topology presentations, configuration scenarios, guidance through some common mistakes that network engineers make, deployment recommendations, and know-how, Beau paints IP Multicast as an approachable networking solution.

Table of Contents:
- Introduction
- Lesson 1: A Brief Overview of IP Multicast
- Lesson 2: Multicast Addressing
- Lesson 3: Multicast Fundamentals
- Lesson 4: Host-Router Signaling
- Lesson 5: Source Specific Multicast (SSM)
- Lesson 6: Bidirectional Multicast (BiDir)
- Lesson 7: Any-Source Multicast (ASM)
- Lesson 8: Inter-Domain Multicast
- Lesson 9: ASM Redundant RP Choices
- Lesson 10: Bit-Indexed Explicit Replication (BIER)
- Lesson 11: IPv6 Multicast
- Summary

 

 

اطلاعات حجم: 14.7 گیگابایت
دانلود دانلود - بخش اول
دانلود دانلود - بخش دوم
دانلود دانلود - بخش سوم
دانلود دانلود - بخش چهارم
دانلود دانلود - بخش پنجم
دانلود دانلود - بخش ششم
دانلود دانلود - بخش هفتم
دانلود دانلود - بخش هشتم

 

رمز فایل : www.p30download.com